با يک تنظيم ساده در ويندوزکليه ويروس‌ها حذف می شوند
سلام چه خبر -وبی متفاوت ومتنوع و بروز
نویسنده : سروش
ويروس هاي جديد امروزه از هوش بالايي برخوردار هستند و مهم ترين ويژگي آنها اين است که به محض ورورد به سيستم قرباني خود را به روشي جالب از ديد او و آنتي ويروس او مخفي نگه مي دارند به طوري که حتي با آنتي ويروس هاي قوي مانند Nod32 و Kaspersky نيز قابل رويت و حذف نيستند! همچنين با تعويض ويندوز نيز دردي دوا نمي شود و ويروس ها همچنان به کار خود ادامه مي دهند! دليل اين مشکل اين است که آنتي ويروس ها اجازه دسترسي به فايل هاي حفاظت شده سيستمي را ندارند و هنگام جستجو به راحتي از کنار ويروس هايي با مشخصات فايل سيستمي عبور مي کنند! اين ويروس ها نيز بسيار هوشمندانه برنامه ريزي شده اند به طوري که خود را به صورت فايل هاي حفاظت شده سيستم عامل در مي آورند و بدين صورت خود را مخفي مي کنند تا از چنگ آنتي ويروس ها در امان باشند.
 
اما در اين ترفند ما با روشي بسيار ساده اين اجازه را به آنتي ويروس ها مي دهيم که به فايل هاي سيستمي نيز دسترسي يابند و آنها را نيز اسکن کند و ويروس هاي پنهان را کشف و پاک نمايد! بنابراين اگر تا به حال سيستم شما حتي يک بار هم ويروسي شده است حتما اين ترفند را بخوانيد تا از عدم وجود ويروس هاي مخفي در سيستم خود مطمين شويد! ضمنا اين ترفند براي اولين بار است که از ترفند سيتي ارايه مي شود!
 
در اين ترفند ما با فعال کردن قابليت نمايش فايل هاي حفاظت شده سيستم عامل اين اجازه را به آنتي ويروس ها مي دهيم که به فايل هاي سيستمي نيز دسترسي يابد و آنها را نيز اسکن کند و ويروس هاي پنهان را کشف و پاک نمايد.
 
براي اين کار:
1- به My computer برويد و در Toolbar گزينه Tools را انتخاب کنيد.
2- در منوي Tools گزينه Folder Option را انتخاب نماييد.
3- سپس به سر برگ Veiw برويد.
4- در بخش Hidden files and folders تنظيمات زير را اعمال کنيد:
الف- گزينه Show hidden files and folders را انتخاب کنيد زيرا اکثر ويروس ها Hidden هستند.
ب- تيک گزينه Hide extensions for known file types را براي نمايش پسوند فايل ها برداريد (پسوند ويروس ها اکثرا exe مي باشد)
ج- تيک گزينه (Hide protected operating system files (Recommended را براي نمايش فايل هاي حفاظت شده سيستمي برداريد و با اخطاري که مي دهد موافقت کنيد.
5- سپس Ok را بزنيد و از Toolbarخارج شويد.
6- کار تمام است! حالا با خيال راحت با يک آنتي ويروس آپديت شده ( ترجيحا Nod32 يا Kaspersky ) کل هارد ديسک ، فلش و حافظه هاي جانبي خود را اسکن کنيد تا سيستم خود را از شر اين ويروس هاي مخفي و هوشمند به طور کامل پاک کنيد!
 
ضمنا پس از پايان اسکن و يافتن و پاک کردن ويروس ها دوباره تنظيمات قبلي را به حالت اول برگردانيد.


نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:


موضوعات مرتبط: <-CategoryName->
برچسب‌ها: <-TagName->
آخرین مطالب