18 بیماری عجیب در جهان +عکسهای 18+
سلام چه خبر -وبی متفاوت ومتنوع و بروز
تاریخ : 23 / 11 / 1389برچسب:عکسهای18+,بیماری,
نویسنده : سروش
هشدار : این مطلب حاوی عکس های به شدت آزار دهنده است، اگر توان نگاه کردن به آنها را ندارید، از خواندن آن صرف نظر کنید.
 

 
 
ویروس پاپیلومای انسانی ( HPV )
 

 
دد بعد از عمل
 

مردی که در ۱۵ سالگی زانوهایش جراحی شده بود ،  اکنون دچار  بیماری عجیبی شده است. از دستان و پاهای این مرد، مانند درختان ریشه درآمده است! این مرد ۳۵ ساله که دِدِ نام دارد به خاطر رویش ریشه از دستها و پاهایش به مرد درختی مشهور شده است. متخصصان می گویند از هر یک میلیون نفر احتمال این بیماری تنها در یک نفر وجود دارد. علت این واقعه عجیب ویروس انسانی پاپیلوما (HPV) عنوان شده است. به خاطر رویش ریشه از دستها و پاها و عدم توان کاری مرد ۳۵ ساله شغلش را از دست داد. بعد از آن نیز زنش وی را ترک کرد و با دو بچه اش تنها گذاشت.

دِد مجبور شد در نهایت فقر دو فرزندش را بزرگ کند. فرزندان او، حالا در سن نوجوانی هستند.

اما یک پزشک آمریکایی به نام دکتر «آنتونی گاسپاری» بعد از اینکه در شبکه تلویزیونی دیسکاوری یک برنامه مستند درباره این بیماری عجیب ساخته شد و به نوعی درگیر ساخت این فیلم مستند شد، تصمیم گرفت به آقای «دد» کمک کند. این متخصص پوست به دهکده دِد در جنوب جاکارتا رفته است و ادعا می‌کند که بیماری وی را تشخیص داده و می‌تواند درمانش کند.

بعد از آزمایش نمونه‌های ضایعات و خون آقای دِد، دکتر گاسپاری تشخیص داد که ضایعات پوستی این بیمار، ناشی از ویروسی به نام ویروس پاپیلومای انسانی یا HPV است. عفونت با این ویروس بسیار شایع است، ویروسی که در مبتلایان، زگیل ایجاد می‌کند.

اما چرا ضایعات پوستی آقای دِد به جای زگیل‌های معمولی به این ترتیب تظاهر پیدا کردند؟ معلوم شد که این بیمار، نوعی مشکل ژنتیکی داشته که باعث اختلال در سیستم ایمنی‌اش می‌شده و در نتیجه سیستم ایمنی وی قادر به مقابله و محدود کردن HPV نبوده است.

تعداد گویچه‌های سفید خون دِد، آنقدر پایین بود که در ابتدا دکتر گاسپاری تصور کرد که وی مبتلا به ایدز است اما آزمایشات چنین چیزی را تأیید نکردند. اختلال ژنتیکی این بیمار بسیار نادر است و احتمال داشتن آن کمتر از یک در میلیون است.


الفانتیازیس یا فیلاریازیس لنفاوی


 

 

بزرگترین دست جهان : لیو هوآ به خاطر بیماری نادرش به نام
غول پیکری موضعی
( شبیه به فیلاریازیس )
بزرگترین دست جهان را داشت
 

بيماری ایست که توسط نوعی انگل به نام
بروگیا مالایی ایجاد می‌شود و این انگل از طریق نیش پشه انتقال می یابد. این بیماری ۱۲۰ میلیون نفر از مردم در سرتاسر دنیا را آلوده کرده است و ۴۰ میلیون نفر از آنها به سختی درگیر این بیماری هستند. زمانیکه یک پشه ماده، شخصی را نیش می‌زند ممكن است اين انگلی که میکروفیلاریا نامیده می‌شود را به درون خون شخص تزریق کند. ميكروفيلاريا در مدت زمان کمی به سرعت تكثير و در تمام رگ‌های خونی بدن فرد منتشر می‌شود و حتی ممکن است چندین سال در بدن فرد آلوده زندگی کند. علايم اين بيماری اغلب تا سالها بعد از عفونت خود را بروز نمی‌دهند. این انگل ها در رگ‌های خونی جمع و روی هم انباشته می‌شوند و به این ترتیب گردش و جریان خون را مختل می کنند و در بافت‌های اطراف یک نوع مایع را تولید و روی هم انباشته می‌کنند. علایم قابل رویت این بیماری ورم بیش ازاندازه بازوها، پاها و سینه هاست.

پروگريا یا پیری زودرس کودکانپيري زودرس کودکان یک بیماری نادر است که تنها 35 تا 45 نفر در جهان به آن مبتلا هستند. کودكاني كه با اين اختلال به دنيا مي‌آيند اغلب در سن 13 سالگی می میرند. در این بیماری اندام های کودک به سرعت پیر می شود و نشانه‌هاي پيري مانند ريزش مو، چروك‌ هاي پوستي و بیماری های قلبی و پوکی استخوان در او بروز می دهد.

هايپرتريكوزيس یا سندرم گرگینهدر
این بیماری فرد دچار رشد غیر طبیعی مو در قسمت های مختلف بدن خود می شود و از آنجا که این عارضه فرد بیمار را شبیه به گرگ می کند به آن سندرم گرگ گفته می شود. در حال حاضر فقط 50 نفر در کل دنیا مبتلا به این بیماری هستند.

 
استفان بیبروسکی ملقب به مرد شیر نما
 

استفان بیبرُوسکی که در سال ۱۸۹۱ در لهستان به دنیا آمد، یکی از مبتلایان به این بیماری بود. مادر او تصور می‌کرد که بیماری او ناشی از مجروح شدن شوهرش به وسیله یک شیر باشد. مادر استفان او را موجود پلیدی می‌دانست و به همین خاطر وقتی استفان ۴ ساله بود، او را به یک گروه نمایشی آلمانی داد. در سال ۱۹۰۱ او به آمریکا رفت و در آنجا هم مشغول نمایش و اجرای حرکات ژیمناستیک شد. با وجود بیماری و وضعیت محدودکننده ظاهر، از او به عنوان یک جنتلمن خوش‌پوش و کسی که قادر بود به پنج زبان مختلف صحبت کند، یاد می‌شود.

در سال ۱۹۲۰ او به آلمان رفت و سرانجام در سال ۱۹۳۲ بعد از یک سکته قلبی درگذشت.آرگیریا یا بیماری پوست آبی رنگدر دهه ی 1960 در ایالت کنتاکی آمریکا خانوادهای بزرگی زندگی می کردند که پوست بدن آنها به
رنگ آبی بود و از این جهت آنها را " خانواده ی آبی " می نامیدند. این ویژگی در این خانواده نسل به نسل منتقل می شد.

 
پل کاراسون
 

14 سال پیش،
پل کاراسون دچار درماتیت یعنی التهاب و قرمزی و خارش پوست بدن شده بود. اما او به جای مراجعه به پزشک، شروع به خوددرمانی کرد و از نقره کلوئیدی برای درمان بیماری‌اش استفاده کرد. او هم نقره کلوئیدی را می‌خورد و هم آن را به صورت موضعی بر پوست بدنش می‌مالید.

مصرف این دارو به صورت تدریجی باعث تغییر رنگ پوست آقای کاراسون شد، این تغییر رنگ آنقدر تدریجی بود که خود و اطرافیانش تا مدت‌ها متوجه آن نشده بودند. تا اینکه دوستانی که چند ماه او را ندیده بودند، متوجه تغییر رنگ شدند و از کاراسون پرسیدند که چه بر سر خود آورده است.پیکاافرادی که به
این بیماری مبتلا هستند اشتهای سیری ناپذیری برای خوردن مواد غیر غذایی مانند خاک، کاغذ و یاچسب دارند. اگرچه گفته می شود که این بیماری با کمبود مواد معدنی مرتبط است اما متخصصین برای این بیماری هیچ دلیل و یا درمانی پیدا نکرده اند.

پورفیریا یا حساسیت به نور خورشیدافرادی که دچار
این عارضه هستند در صورت قرار گرفتن در معرض نور خورشید بدن آنها تاول می زند. در افسانه ها این بیماری را با ومپایر ها مربوط می دانند، هرچند که مبتلایان به این بیماری نه در تابوت می خوابند و نه خون می نوشند !

سندرم آلیس در سرزمین عجایبمیکروپسیا یا AIWS که کوتاه شده (Alice in wonderland   syndrome )  است، یک اختلال عصبی است که با تاثیر بر روی بینایی فرد باعث می شود که انسانها، حیوانات و دیگر اشیاء کوچکتر از اندازه واقعی شان دیده شوند. وقتی این افراد در یک زمان به چند شیء نگاه می کنند ، اشیایی که مشاهده می شود، دور از هم یا خیلی نزدیک به هم دیده می شوند. مثلا ممکن است این افراد یک حیوان خانگی مثل سگ را به اندازه یک موش ببینند. این شرایط در حالتی از میدان بینایی اتفاق می افتد که چشم ها به درستی ایفای نقش نکنند و تفسیر مغز فقط از اطلاعاتی است که از چشم ها عبور می کنند.

خطوط بلاسکویک پدیده ای در آناتومی انسان است که برای اولین بار در سال 1901 توسط یک متخصص پوست آلمانی به نام
آلفرد بلاسکو مطرح شدند. این خطوط الگوهای نامرئی هستند که در دی-ان-ای انسان ها ثبت شده اند. این خطوط در افرادی که دچار بیماری های پوستی می شوند نمود خارجی پیدا می کنند و بر روی قسمت هایی از ستون فقرات، سینه، شکم به صورت خطوط باریکی به شکل "V" و "S" پدیدار می شوند.

سندرم جسد متحرکافرادی که به
این عارضه مبتلا هستند مدام تصور می کنند که کنترل بدن خود را از دست داده اند یا اینکه مرده اند و تبدیل به یک جسد متحرک شده اند. در نوع پیشرفته ای از این بیماری روانی، فرد حتی بوی تعفن جسد خود و کرم هایی که بر روی آن جابه جا می شوند را حس می کند.

درماتوگرافی یا بیماری پوست های فوق العاده حساس


 


بیماری نادر پوستی است که به شدت پوست را در مقابل خراشیدن حساس می کند. پس از خارش خفیف یا کشیدن آرام یک جسم بر روی بدن، یک واکنش پوستی پس از یک تا سه دقیقه روی می‌دهد که
درماتوگرافی ( پوست نگاری ) نامیده می‌شود. نخست در محل تحریک، قرمزی ایجاد شده و سپس لکه های کهیری آشکار می‌شود. در زنان جوان این مشکل بیش از دیگر افراد دیده می‌شود. شما می توانید بر روی پوست این گونه افراد با انگشت جمله ای را نوشته وآنگاه ظاهر شدن جمله خود را ببینید.

 
عکس هایی از آریانا پیج راسل
 

در سال 2008
آریانا پیج راسل تصمیم گرفت از این بیماریش به عنوان یک هنر استفاده کند و عکس های جالبی گرفت. 


ویتیلیگو یا بَرَص، پیسی، لک و پیس


 


ویتیلیگو یک اختلال تولید رنگدانه است که در آن ملانوسیت‌ها ( سلولهایی که رنگدانه تولید می‌کنند ) در قسمتهایی از پوست، غشاهای مخاطی و شبکیه تخریب شده‌اند. در نتیجه لکه‌های سفید پوست در نواحی مختلف بدن ظاهر می‌شوند. مویی که در نواحی مبتلا به برص رشد می‌کند معمولاً سفید می‌شود.

علت بیماری برص شناخته نشده‌ است، اما پزشکان چندین نظریه متفاوت مطرح کرده‌اند. یک تئوری این است که افراد پادتنهایی ( آنتی‌بادی‌هایی ) تولید می‌کنند که ملانوسیت‌های بدن خودشان را تخریب می‌کند. تئوری دیگر این است که ملانوسیتها خود به خود تخریب می‌شوند. در نهایت بعضی افراد گزارش کرده‌اند که یک رخداد منفرد از قبیل آفتاب سوختگی یا فشار روحی باعث بروز برص شده ‌است ولی مورد اخیر از نظر علمی ثابت نشده‌است.

حدود یک تا دو درصد جمعیت دنیا یا ( ۵۰-۴۰ میلیون نفر )، به بیماری برص مبتلا هستند. ۹۵٪ افراد قبل از ۴۰ سالگی علائم را نشان داده‌اند. بیماری تمام نژادها و هر دو جنس را یکسان تحت تأثیر قرار می‌دهد.طاعون رقص 1518


 


طاعون رقص نوعی جنون رقص هست که در سال 1518 در استراسبورگِ فرانسه و قسمت هایی از روم اتفاق افتاد. زنی شروع به رقص کرد و دیگران هم او را همراهی کردند و سرانجام به 400 نفر رسیدند. در این بیماری شخص آنقدر می رقصد که در نهایت از خستگی و یا حمله قلبی می میرد. 


ایکتیوزیس دلقکی یا نوزاد دلقکی


 

 
نوزاد پسر، لبهای برگشته، پلکهای برگشته و
اندامهای دفرمه
 

ایکتیوزیس دلقکی بیماری ایست که موجب می شود تا نوزاد ظاهر عجیب و منحصر به فردی در زمان تولد داشته باشد. ظاهر پوست و ماهیت کشنده بیماری سبب شده است تا جنین دلقکی نامگذاری شود اما از آن جا که امروزه بقای برخی از مبتلایان امکان پذیر است عنوان H.I مناسبتر به نظر می رسد. شیوع بیماری  1  در 300000 مورد ذکر شده.

اصطلاح دلقکی به دلیل حالت صورت این نوزادان و دهان مثلث شکل آنها به کار برده می شود. دهان نوزاد باز و به پایین و طرفین کشیده شده و لبخند لوده را تقلید می کند.

سندرم موهاي شانه نشونده


 


شكل كلينيكي
اين بيماري اولين بار توسط دوپر توضيح داده شد كه با نقص واضح در ساقه مو مشخص مي شود. از آن به بعد تعدادي مورد از اين بيماری گزارش شد كه تحت عنوان موي Spun-glass ( شيشه تاب خورده ) معروف است. يكي ديگر از نامهاي آن كلمه « كانال 3 گوشي» است كه به دليل شكل ميكروسكوپي 3 گوش آن است. اين بيماي يك بيماري ژنتيكي است.

اين اختلال در سن 3 ماهگي تا 12 سالگي مشخص مي شود. موها از نظر مقدار و حجم و همچنين از نظر طول نرمال است ولي شكل بيمار گونه و وحشي آن مانع شانه زدن آن مي شود. در بعضي موارد تلاش براي شانه كردن باعث شكستن مو مي شود. موها غالباً به رنگ بلوند نقره اي به نظر مي رسد. ابرو و مژه ها نرمال هستند با گذشت زمان اين بيماري كمتر مشخص مي شود.


سندرم انسان سنگی

 
 
 

 
بیماری نادری است که حدود 450 نفر در دنیا به آن مبتلا هستند.
این بیماری بر اثر یک جهش ژنتیکی کوچک در سلول های ماهیچه ای، آنها را به استخوان تبدیل میکند. معمولا از اطراف گردن شروع می شود و به تدریج به کل بدن سرایت می کند و در مراحل پایانی شخص به مجسمه ای انسان نما تبدیل می شود که امکان خم شدن را ندارد و دقیقا مانند یک مجسمه او را جابه جا می کنند. با نفوذ بیماری به اندام های داخلی به مرگ شخص منجر می شود. این بیماری وابسته به هیچ نژاد، سن و یا جنس خاصی نیست و هر شخصی ممکن است به آن مبتلا شود.

بیماری همانژیوما


 

 
خوزه بعد از عمل
 

حدود ۳۵ سال است که
خوزه مستره  مبتلا به یک بیماری به نام همانژیوما شده است، در این بیماری وریدها و مویرگ‌های بدن دچار تغیرات ساختاری می‌شوند. از هنگام تولد خوزه یک ضایعه پوستی به رنگ توت‌فرنگی روی لب بالایش داشت. اما هنگام بلوغ این ضایعه تغییرات کرد و شروع به بزرگ شدن کرد، طوری که بعد از چند سال وضعیت چهره خوزه را به کلی برهم زد.

ولی این بیمار با وجود تهاجم این بدخیمی به صورتش و بدشکلی فوق‌العاده‌ای که پیدا کرده است، به علت اعتقادات مذهبی از انجام جراحی خودداری می کند. او اجازه نمی‌دهد هیچگونه تزریق خونی در طی جراحی انجام شود، چیزی که جراحی را در مورد توموری با این ماهیت و یا این گستردگی زیاد، غیرممکن می‌کند. سرطان، نخست در لب او تظاهر پیدا کرد و رفته‌رفته آنقدر وسعت یافت که اکنون اندازه آن به ۴۰ سانتیمتر و وزن آن به ۵٫۵ کیلوگرم می‌رسد. تومور، یک چشم او را نابینا کرده است و غذا خوردن را برای خوزه تبدیل به یک چالش دشوار روزانه کرده است. کم کم سرطان گستردگی بیشتری پیدا کرده است و اکنون پزشکان از مسدود شدن مجاری هوایی خوزه، واهمه دارند.اما اکنون یک جراح برجسته صورت انگلیسی قصد دارد که خوزه ۵۱ ساله را با استفاده از امواج ماورای صوت که خون را قبل از شروع جراحی در عروق خونی صورت او منعقد می‌کند، مورد جراحی قرار بدهد، این کار باعث می‌شود که خونریزی طی جراحی کاهش پیدا کند و نیازی به تزریق خون پیدا نشود.


در سال 2010 ، 4 عمل جراحی به مدت 3 ماه بر روی او انجام و تومور به طور کامل از صورت او برداشته شد.

سندرم پروتئوس


 
جوزف مریک ملقب به مرد فیل نما
 

سندرم‌ پروتئوس بیماری مادرزادي‌ و نادر است كه ساختمانهاي مختلف بدن رامبتلا مي‌سازد. نامگذاري آن براساس نام پروتئوس، از اساطير يوناني ‌است‌كه براي فرار از دستگيري قادر به ايجاد تغيير شكل خود بود. موارديكه در گذشته بعنوان مرد فیل نما مطرح مي‌شده، همين سندرم بوده است. علت اين سندرم ناشناخته مانده است.


نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:


موضوعات مرتبط: <-CategoryName->
برچسب‌ها: <-TagName->
آخرین مطالب